O MNIE


Kiedy byłam małą dziewczynką, miałam mnóstwo marzeń. Jedno z nich było wyjątkowe, choć wtedy jeszcze nie do końca zdawałam sobie z tego sprawę. Dopiero później zorientowałam się, że to wewnętrzne pragnienie dojrzewa i ewoluuje razem ze mną. Chciałam zostać nauczycielką. Moje losy potoczyły się trochę inaczej, ale czuję się spełniona. Jestem pedagogiem i specjalistą pracy z rodziną. Pracuję z dziećmi i kocham to, co robię. Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem, ale i wielką radością.

Urodziłam się i wychowałam, wraz z dwójką rodzeństwa, w Warszawie. Niespodziewanie w 2010 roku wywiało mnie do Gdańska. Pokochałam to miasto całym sercem! No, może nie całym, bo i mężowi się co nieco należy. 😉 Nadmorski klimat nadzwyczaj mi służy, są jednak minusy... Pojawiają się głównie zimą, na termometrze. Jestem prawdziwym zmarźluchem, a tu, nad Bałtykiem, wiatr potrafi niezwykle dokuczyć! Nie potrafię się do niego przyzwyczaić.

Na co dzień jestem przykładną żoną. Chociaż od czasu do czasu głos zabiera moja wewnętrzna zołza. Uwielbiam się droczyć, przekomarzać i toczyć bitwy na słowa. Moje poczucie humoru najlepiej rozumie mąż i najbliżsi przyjaciele. W obcym towarzystwie zachowuję resztki pozorów, chociaż - wierzcie mi - jest to dla mnie trudne! Jestem pozytywną wariatką, która minuty nie wysiedzi w jednym miejscu. Mam fioła na punkcie poprawnej polszczyzny. Nie potrafię pojąć, dlaczego ludzie są tacy niekonsekwentni - skoro mówią "włanczać", to powinni też mówić "włancznik" 😃

Moją największą pasją są książki. Zwłaszcza kryminały, thrillery psychologiczne i  powieści obyczajowe, jestem jednak otwarta również na inne gatunki literackie. W książkach najbardziej cenię to, że przenoszą mnie do zupełnie innego świata. Do miejsca, które mogę sama namalować. Pędzlem są słowa na kolejnych stronach powieści, a farbami - moja wyobraźnia. Równie ważne są emocje. To one sprawiają, że lubię, że chcę czytać. Nieustannie.

Prócz męża i książek mam jeszcze jedną wielką miłość - poezję. To zasługa przede wszystkim mojego dziadka. On wypełnił mój dziecięcy świat wierszami, czytając mi je i recytując niemal codziennie. Jako młode dziewczę sama zaczęłam chwytać za pióro. Efekty są różne, ale jestem zadowolona, że mogę wciąż rozwijać swoją pasję. Kilka moich wierszy w 2010 roku znalazło się w czwartej antologii forum literackiego POSTscriptum.

Cóż mogę więcej o sobie powiedzieć? Najlepiej będzie, jeśli nie odkryję tu przed wami wszystkich kart. Mam nadzieję, że poznacie mnie bliżej, czytając kolejne wpisy. Jestem jak otwarta księga, to od was zależy, czy chcecie ją przeczytać. Halmanowa.pl stworzyłam głównie po to, by dzielić się swoimi przemyśleniami. Nawiązywać relacje z wami, czytelnikami. I choć poruszam wiele tematów, mają one jeden wspólny mianownik - moje serce i pasję.

U góry strony znajduje się menu, które ułatwi wam nawigację po blogu. Sekcja STREFY to nic innego, jak podział na kategorie tematyczne. Życzę miłego zwiedzania! 😊