9 stycznia 2016

Przekaz książkowy - Edycja #1


Na bloga pociągiem podmiejskim wjeżdża pierwsza edycja Przekazu Książkowego. Jako pierwsza pod młotek ląduje książka Pauli Hawkins. "Dziewczyna z pociągu" - zdaniem Stephena Kinga i kilku innych pisarzy - istny hit. A według mnie niezły thriller, któremu jednak do miana bestsellera nieco brakuje. Autorka, choć pomysł miała dobry, chyba nieco zboczyła z kursu. Historia jest wciągająca, ale z zarywaniem nocy niewiele ma wspólnego. Niewątpliwie warto samemu prześledzić losy głównej bohaterki, przemierzyć z nią wielokrotnie drogę z Ashbury do Euston, obserwując świat za oknem jej oczami. Bo jak inaczej wyrobić sobie własną opinię? Jeśli ktoś jeszcze nie czytał "Dziewczyny z pociągu", zachęcam do udziału w pierwszej edycji "Przekazu Książkowego".  

Jak już wspominałam we wcześniejszym wpisie, powstanie tego projektu ma ścisły związek z brakiem miejsca w mojej domowej biblioteczce ☺A ponieważ nie potrafię się powstrzymać od książkowych zakupów... z przyjemnością poślę przeczytaną lekturę dalej w świat, by mogła podbijać kolejne serca. Więcej o samym zamyśle można przeczytać tutaj: Nowy projekt blogowy.

Zasady uczestnictwa są bardzo proste. W komentarzach pod tym wpisem wklejacie swoje zgłoszenie. Musi się w nim znaleźć imię oraz odpowiedź na pytanie:

Czy lubisz czytać książki podczas podróży i dlaczego?

Wskazana jest kreatywność - zgłoszenie może przyjąć dowolną formę literacką. Możecie napisać wiersz, anegdotę, opowiadanie - co tylko chcecie! Pamiętajcie tylko, że wulgaryzmy i obraźliwe treści są niemile widziane i tego typu komentarze będą usuwane bez uprzedzenia. Spośród wszystkich zgłoszeń wybrane zostanie jedno, najciekawsze i najbardziej pomysłowe. Termin dodawania zgłoszeń: 13 stycznia (środa), do godziny 23:59.  

Informacja o wytypowaniu zwycięzcy pojawi się w aktualizacji tego wpisu oraz na blogowym fanpage'u 14 stycznia (czwartek). Pamiętajcie, żeby śledzić bloga i fanpage i w razie zwycięstwa przesłać swoje dane adresowe! Autor zwycięskiego zgłoszenia otrzyma książkę drogą pocztową. Przesyłka zostanie nadana do 5 dni od momentu otrzymania danych do wysyłki ☺ 

Mile widziane jest polubienie fanpage'a oraz udostępnienie informacji o projekcie swoim znajomym. Oczywiście nie jest to warunek uczestnictwa! Zdecydowanie wolę cieszyć się z dobrowolnie klikniętych like'ów. 

Zanim jednak zaczniecie myśleć nad odpowiedziami i dzielić się w komentarzach swoją twórczością, koniecznie zapoznajcie się z Regulaminem! Dodanie swojego zgłoszenia jest równoznaczne z jego akceptacją.

Aktualizacja: Jury wybrało zwycięskie zgłoszenie!


Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że trzyosobowe jury (ja, mąż, młodsza siostra) wybrało już zwycięzcę - autora najbardziej kreatywnego zgłoszenia. Jednocześnie chciałabym wszystkim uczestniczkom bardzo podziękować za udział. Wasze zgłoszenia były naprawdę świetne! Wysoko ustawiłyście poprzeczkę - było ciekawie, intrygująco, nie brakowało poczucia humoru. Mam nadzieję, że weźmiecie udział w kolejnych edycjach, bo takich obrad jury nie miałam już dawno! Były szalone, wręcz burzliwe. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że tym razem "Dziewczyna z pociągu" trafi do...

Hani z bloga Sarkazm przy kawie

Gratuluję autorce ☺ Twój tekst był naprawdę niesamowity. Bardzo proszę Cię o przesłanie swoich danych adresowych, bym mogła nadać przesyłkę w najbliższych dniach ☺

Wszystkim uczestniczkom jeszcze raz bardzo dziękuję za przesłanie fantastycznych zgłoszeń! Zapraszam na kolejne edycje - być może kolejnym razem to do Was trafi ciekawa lektura!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz